Strona główna

60 lat powstania Zalewu Zegrzyńskiego to również 60 lat turystycznej krainy Jeziora Zegrzyńskiego. Od pięciu lat promujemy nieinwazyjna dla przyrody turystykę rowerową w Krainie Dolnego Bugu, Narwi i Jeziora Zegrzyńskiego. Rowerowa pętla wokół Jeziora Zegrzyńskiego powiększy się w tym roku o nową trasę dzięki przeprawie z Zegrza do Nieporętu. Rejsy statkiem Albatros i katamaranem na przeprawie rowerowej z Serocka do Arciechowa rozpoczną się już w święto Bożego Ciała, od 17 czerwca regularnie, w każdą sobotę i niedzielę - do końca wakacji.

Zakończenie tegorocznego sezonu żeglugi pasażerskiej na Jeziorze Zegrzyńskim zakończymy koncertem "Szanty 2023 w Nieporęcie", który odbędzie się 2 września br. (sobota od g. 18.00 do 22.00) w porcie Nieporęt - Pilawa, z udziałem gwiazd piosenki żeglarskiej - Romana Roczenia, Sylwestra Karnafela oraz zespołu "Mechanicy Szanty". Organizatorem uruchomienia nowej przeprawy rowerowej, autorem opracowania i wydania nowej mapy z czterema trasami rowerowymi wokół Jeziora Zegrzyńskiego oraz organizacji koncertu jest obchodzące w tym roku 25. lecie działalności - Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego. Sponsorem rowerowej przeprawy z Zegrza do Nieporętu oraz konceru jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, obchodzący również jubileusz 25-lecia.

 

Magdalena Szumera czerwiec 2023

Nowa rowerowa trasa wokół Jeziora Zegrzyńskiego

 

molo w Nieporęcie

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego opracowało i wyda niebawem drukiem nową mapę tras rowerowych przebiegających wokół Jeziora Zegrzyńskiego. Na mapie znajdzie sie nowa, czwarta trasa przebiegająca z Nieporetu przez Zegrze, Jadwisin, Zegrzynek, Serock, Arciechów, Załubice, Rynię i Białobrzegi do Dziekiej Plaży w Nieporęcie. Atrakcja nowej trasy są dwie przeprawy: z Nieporętu (przystanek przy Restauracji Barka) do nowego pomostu przy trakcie spacerowym w Zegrzu oraz z Serocka (przystanek przy plaży) do Arciechowa nad Bugiem. Nowa przeprawa z Zegrza do Nieporętu oraz czwarta trasa rowerowa wokół jeziora - została opracowana przez Stowarzyszenie w ramach projektu "Rowerowa pętla wokól Jeziora Zegrzyńskiego", współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego (Konkurs Turystyka i Rekreacja 2023). 

Rejsy z Zegrza do Nieporętu rozpocznają się w sobotę 17 czerwca br. i odbywać się będa do końca wakacji, w każdą sobote i niedzielę. Symboliczna opłata (15 zł.) za przeprawę z rowerem (darowizna na cele statutowe) jest platna jedynie kartą na statku i pozwoli na pokrycie kosztów eksploatacji katamaranów ALBATROS. Więcej na stronie armatora www.jeziorozegrzynskie.infoZapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień) o g. 11.00, 12.00 i 13.00. 
  • Koszt biletu ulgowego 30 zł., a normalnego 40 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku - tel. 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.plm/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Skontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl