Strona główna

Sezon żeglugowy na Jeziorze Zegrzyńskim dobiega końca. Skończyło sie lato i zaczęła złota polska jesień. Mimo że mozna jeszcze spotkać na wodzie nieliczne jachty i łodzie wędkarzy, to dla pasjonatów turystyki wodnej sezon już się skończył. 

Dla organizatorów turystyki i rodzinnych uroczystosci polecamy  rejsy statkiem "na zamówienie". To ostatnia okazja w tym roku na podziwianie jesiennych barw brzegów Narwi z pokładu statku pasażerskiego ALBATROS, na którym polecamy podczas rejsu degustację smażonych okonków i sandaczy serwowanych przez znaną w Serocku smażalnię ryb "U Masełka". Statek można jeszcze wynająć po aktualnych cenach, których utrzymanie w przyszłym roku jest mało prawdopodobne (inflacja, koszty paliwa i wynagrodzenia marynarzy). Przypominamy, iz statek ALBATROS może zabrać na pokład 35 osób, jednak przy zmiennej aurze organizujemy rejsy z kateringiem dla maksymalnie 25 osób. Koszt wynajecia statku na dwugodzinny rejs z molo w Serocku 2.000 zł. (każda następna godzina 500 zł.).

Koszt kateringu (w tym degustacja smażonych, lokalnych ryb) ca. 60 zł./1 os. 


Informacje i rezerwacjetel. 798 795 266, 609 511 417 

Wybierając się na weekend do Serocka koniecznie trzeba odwiedzić malowniczą plażę i molo, skorzystać z bogatej oferty lokalnych wypożyczalni kajaków i wodnych rowerów lub wybrać się statkiem na krótki rejs po Narwi.  Można skorzystać z rejsu statkiem pasażerskim ALBATROS i podziwiać od strony rzeki panoramę Serocka lub przeprawić się katamaranem na drugą stronę Narwi.

Dla turystów aktywnych, szczególnie rowerzystów, polecamy atrakcyjną wycieczkę jednym z rowerowych tras wokół Jeziora Zegrzyńskiego (mapa i opisy do pobrania na naszej stronie w zakładce "mapy). Starując z Serocka i korzystając z przeprawy u ujścia Bugu do Narwi, możemy dotrzeć np. do wsi Cupel skąd brzegiem rzeki prowadzi rowerowy szlak do Popowa (gmina Somianka). Obok przystani Ministerstwa Sprawiedliwości (niedostępnej dla turystów) można przeprawić się katamaranem do Kuligowa nad Bugiem i zwiedzić Skansen Kultury Ludowej. Droga powrotna prowadzi brzegiem rzeki do Arciechowa, skąd można wrócić katamaranem do Serocka lub wybrać dłuższą wycieczkę przez Nieporęt.

Warto wiedzieć, iż rejsy statkiem są dofinansowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe, spółkę Miasta i Gminy Serocka, a wakacyjna przeprawa katamaranami u ujścia Bugu do Narwi jest mozliwa dzięki dotacjom lokalnych gmin oraz darowiznom m.in. pasażerów korzystających z przeprawy.

Po powrocie do Serocka polecamy smakołyki lokalnej kuchni - smażone okonki i sandacze "U masełka" przy plaży lub znakomitą włoską pizze w lolalnej restauracji nad wodą.Już trzeci rok Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego realizuje projekt "Tramwaje wodne na rowerowej pętli Jeziora Zegrzyńskiego", którego istotnym elementem jest letnia przeprawa małymi statkami pasażerskimi ALBATROS - na Bugu z Arciechowa do wsi Cupel oraz do Serocka nad Narwią. Statki mogą zabrać na pokład 12 pasażerów oraz 8 rowerów. Rejsy odbywają się w każdą sobotę, niedzielę i święto od g. 9.00 do 18.00 (czerwiec-sierpień). Na statkach można otrzymać bezpłatne wydawnictwa promujące Turystyczną Krainę Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego oraz uzyskać informacje co warto zwiedzić, gdzie smacznie i tanio zjeść lub wypożyczyć kajak lub rower wodny. Rejsy odbywają się dzięki dofinansowaniu Powiatu Wołomińskiego, Gminy Radzymin i Serock oraz dobrowolnym darowiznom pasażerów korzystających z przeprawy oraz sympatyków stowarzyszenia "Zalew Zegrzyński".

Zapraszamy na rejsy oraz nadsyłanie opinii, zdjęć z rejsów oraz "dobrych rad".

 KOMUNIKAT

Dyrektora Żeglugi Mazowieckiej

W związku ze znacznym wzrostem kosztów eksploatacji naszych statków na który wpływ mają ceny paliwa, uprzejmie informujemy, iż od dnia 15 czerwca 2022 roku koszt wynajęcia statku ALBATROS na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim jest uzależniony od trasy i czasu trwania rejsu.

Rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim - z molo w Serocku (rozpoczęcie i zakończenie) - 2.000 zł. za pierwsze 2 godziny, 500 zł. za każdą następną, rozpoczętą godzinę.

Koszty dodatkowe - podstawienia statku lub rejs powrotny do Serocka:

300 zł. - Jadwisin, Zegrzynek, Wierzbica;

700 zł. - Białobrzegi, Rynia, Nieporęt, Zegrze

1000 zł. - Jachranka, Skubianka

2500 zł. - Pułtusk,

3000 zł. - Warszawa (Białołęka)

Jednocześnie informujemy, iż aktualny jest cennik na rejsy weekendowe z molo w Serocku.

1. Ceny biletów na spacerowe, wakacyjne rejsy sponsorowane przez Miasto Serock:

- 25 zł.  bilety normalne 

- 15 zł.  bilety ulgowe (dzieci, seniorzy 70+)

- 10 zł.  bilety specjalne (posiadacze Karty Serocczanina)

2. Ceny biletów na dodatkowe rejsy z molo w Serocku:

- 30 zł.  bilety normalne 

- 20 zł.  bilety ulgowe (dzieci, seniorzy 70+)

- 10 zł.  bilety specjalne (posiadacze Karty Serocczanina)

Informacje i rezerwacje tel. 798 795 266, 609 511 417

 m/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Zapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień) o g. 11.00, 12.00 i 13.00. 
  • Koszt biletu ulgowego 15 zł., a normalnego 25 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku - tel. 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.plSkontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl