Katamarany ALBATROS na rowerowej pętli Jeziora Zegrzyńskiego

Katamarany ALBATROS na rowerowej pętli Jeziora Zegrzyńskiego

Katamarany Albatros pozytywnie zapisały się na turystycznej mapie Jeziora Zegrzyńskiego. Dobiega końca żeglugowy sezon tych małych statków pasażerskich, wzbudzając olbrzymie zainteresowanie tak mieszkańców, jak i odwiedzających nas turystów. Katamarany nie tylko służyły do przeprawy na rzekach Bug i Narew, lecz również pełniły rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej. Podczas wszystkich rejsów  pasażerowie otrzymywali bowiem wydawnictwa promujące rejsy katamaranami po Bugu i Narwi, a zatrudnieni marynarze doradzali co warto zwiedzić, gdzie można wypożyczyć kajak lub gdzie można smacznie zjeść.  

Armatorem 2 katamaranów ALBATROS jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego. Statki są przystosowane do przewozu 8 rowerów, posiadają nagłośnienie i miejsca siedzące dla 12 pasażerów. Przeprawa jest bezpłatna. Dla celów statystycznych i "policzenia frekfencji", przyjmowana jest symboliczna, dobrowolna darowizna w wys. 5 zł./1 os., płatna kartąpłatniczą na statku. W sezonie 2020, z uwagi na pandemię i ograniczenia sanitarne z tym związane - nie zmniejszyła się ilość pasażerów. Według szacunkowych danych uzyskanych od kapitanów statków oraz otrzymanych darowizn, podczas 150 wakacyjnych przepraw na Bugu i Narwi przewieziono ponad 2000 osób.

Warto wiedzieć, iż  dzięki współpracy z „Żeglugą Mazowiecką” z siedzibą w Serocku, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego zorganizowało i przeprowadziło szkolenie teoretyczne i praktyczne dla  12 marynarzy, z których z których 8, zostało zatrudnionych do obsługi katamaranów. Pozostali kontynuowali praktykę podczas rejsów wakacyjnych i zostali  przeszkoleni z zakresu wiedzy o atrakcjach Turystycznej Krainy Jeziora Zegrzyńskiego.

Kontynuacja rejsów na Bugu i Narwi katamaranami ALBATROS było warunkiem powodzenia realizowanych przez Stowarzyszenie zadań publicznych w 2020 roku  dofinansowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Powiat Wołomiński. Utrzymanie przepraw na Bugu i Narwi i symbolicznej opłaty za rejs, było możliwe równiez dzięki finansowej pomocy gmin Dabrówka i Serock oraz darowizn osób prawnych i fizycznych. Mamy nadzieję, iż również  w 2021 roku armator katamaranów otrzyma finansowe wsparcie lokalnych władz, zapewniając nam turystom oraz mieszkańcom nadbużańskich miejscowości - niezwykle ważną turystyczna atrakcję.

 

Na zdjęciach rejs Albatrosem na trasie z Arciechowa do Serocka.

Tekst i foto: Magdalena Szumera

wrzesień 2019

m/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Zapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień) o g. 11.00, 12.00 i 13.00. 
  • Koszt biletu ulgowego 10 zł., a normalnego 15 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.plSkontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl