Katamarany ALBATROS na rowerowej pętli Jeziora Zegrzyńskiego

Katamarany ALBATROS na rowerowej pętli Jeziora Zegrzyńskiego

Katamarany Albatros pozytywnie zapisały się na turystycznej mapie Jeziora Zegrzyńskiego. Rozpoczyna się nowy żeglugowy sezon tych małych statków pasażerskich, cieszącym się zainteresowanie nie tylko  mieszkańców lecz również odwiedzających nas turystów. Katamarany już od czerwca umożliwią rowerzystom i piechurom przeprawę na Bugu i Narwi z Arciechowa do Serocka Statki pełnia równiez rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej, gdyż podczas rejsów pasażerowie mogą otrzymać wydawnictwa promujące rejsy katamaranami po Bugu i Narwi, a zatrudnieni marynarze doradzą co warto w okolicy zwiedzić, gdzie można wypożyczyć kajak lub gdzie można smacznie zjeść.  

Armatorem 2 katamaranów ALBATROS jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego. Statki są przystosowane do przewozu 8 rowerów, posiadają nagłośnienie i miejsca siedzące dla 12 pasażerów. Przeprawa jest bezpłatna. Dla celów statystycznych i "policzenia frekfencji", przyjmowana jest symboliczna, dobrowolna darowizna w wys. 5 zł./1 os., płatna kartąpłatniczą na statku. W sezonie 2020, z uwagi na pandemię i ograniczenia sanitarne z tym związane - nie zmniejszyła się ilość pasażerów. Według szacunkowych danych uzyskanych od kapitanów statków oraz otrzymanych darowizn, podczas 150 wakacyjnych przepraw na Bugu i Narwi przewieziono ponad 2000 osób.

Warto wiedzieć, iż  dzięki współpracy z „Żeglugą Mazowiecką” z siedzibą w Serocku, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego zorganizowało i przeprowadziło szkolenie teoretyczne i praktyczne dla  12 marynarzy, z których z których 8, zostało zatrudnionych do obsługi katamaranów. Pozostali kontynuowali praktykę podczas rejsów wakacyjnych i zostali  przeszkoleni z zakresu wiedzy o atrakcjach Turystycznej Krainy Jeziora Zegrzyńskiego.

Rejsy na Bugu i Narwi katamaranami ALBATROS były w 2020 roku  dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Powiat Wołomiński. Utrzymanie przepraw na Bugu i Narwi i symbolicznej opłaty za rejs, było możliwe równiez dzięki finansowej pomocy gmin Dabrówka i Serock oraz darowizn osób prawnych i fizycznych. Mamy nadzieję, iż również  w 2021 roku armator katamaranów otrzyma finansowe wsparcie lokalnych władz, zapewniając nam turystom oraz mieszkańcom nadbużańskich miejscowości - niezwykle ważną turystyczna atrakcję.

Na zdjęciach rejs Albatrosem na trasie z Arciechowa do Serocka.

Tekst i foto: Magdalena Szumera

wrzesień 2020

m/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Zapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień) o g. 11.00, 12.00 i 13.00. 
  • Koszt biletu ulgowego 15 zł., a normalnego 20 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku - tel. 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.plSkontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl