Rowerowe przeprawy na Bugu i Narwi

Rowerowe przeprawy na Bugu i Narwi

Od 1 czerwca 2020 roku aż do końca wakacji, uruchomione zostaną stałe przeprawy rowerowo - osobowe katamaranami ALBATROS na Narwi z Serocka do Arciechowa oraz na Bugu z Cupla do Arciechowa. Dzięki finansowemu wsparciu przepraw rowerowo osobowych na Bugu i Narwi przez samorządy władze samorządowe m.in. Powiatu Wołomińskiego oraz gmin Radzymin i Serock, armator statków - Stowarzyszenie "Zalew Zegrzyński" w każdy wakacyjny weekend i święto można przeprawić się katamaranami ALBATROS na drugi brzeg u ujścia Bugu do Narwi.

Rozkład kursowania statkow jest wywieszony na przystankach katamaranów w Serocku, Arciechowie i Cuplu. Aktualna mapa rejsów, godziny kursowania katamaranów oraz telefony do kapitanów statków – można pobrać ze strony www.jeziorozegrzynskie.info, www.zeglugamazowiecka.pl oraz ze stron urzędów gmin: Dąbrówka, Radzymin i Serock. Trzeba pamiętać, iż ilość miejsc jest ograniczona (12 osób i 8 rowerów), a armator rezerwację miejsc planuje jedynie na rejsy wycieczkowe z Serocka do Kuligowa nad Bugiem.

Warto wspomnieć, iż katamarany są jednostkami prototypowymi, zaprojektowanymi i zbudowanymi specjalnie do turystycznych rejsów po płytkim zazwyczaj Bugu. Są to małe, motorowe łodzie turystyczne, zbudowane na dwóch pływakach przystosowane do przewozu rowerów i 12 pasażerów.

Katamarany podczas rejsów realizowały będą zadania Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej, gdyż będzie tu można otrzymać bezpłatne wydawnictwa reklamujące lokalne atrakcje turystyczne oraz niezbędna informację o wypożyczalniach rowerów, kajaków i sprzętu turystycznego, taniej bazie noclegowej i gastronomicznej.

Uruchomienie przepraw przez rzekę Bug, między mostami w Wierzbicy na Narwi i w Wyszkowie na Bugu. spełniło marzenie turystów odwiedzających - zamknięcie turystycznej i rowerowej pętli wokół Jeziora Zegrzyńskiego.

Armatorem i projektantem katamaranów ALBATROS jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego w siedzibą w Serocku, wydawca m.in. aktualnych map i przewodników przyrodniczych atrakcji nadbużańskich gmin Dabrówka, Radzymin i Somianka oraz czterech gmin powiatu legionowskiego (Jabłonna, Nieporęt, Serock i Wieliszew", które można obejrzeć w zakładce "mapy". 

czerwiec 2020

 

m/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Zapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień) o g. 11.00, 12.00 i 13.00. 
  • Koszt biletu ulgowego 15 zł., a normalnego 25 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku - tel. 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.plSkontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl