Sezon żeglugowy 2024 już w maju

Minął "długi "majowy weekend (1-5.05.2024) podczas którego można było skorzystać z rejsów statkami pasażerskimi ALBATROS, a rowerzyści z przeprawy rowerowej na Narwi z Serocka do Arciechowa. 

Z przyjemnościa pragniemy jednak zapenić, iż kontynuowana będzie przeprawa rowerowa na trasie z Arciechowa do Cupla i Serocka. Organizatorem przeprawy jest Stowarzyszeniem na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego - dzięki dofinansowaniu wakacyjnych rejsów przez Powiat Wołomiński (Konkurs TURYSTYKA 2024) oraz Miasto i Gminę w Serocku.

Niepewna jest w tym roku rowerowa przeprawa z Zegrza do Nieporętu. W roku ubiegłym była dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W bieżącym roku prawdopodobnie jej nie będzie z przyczyn finansowych. Mamy nadzieję, iż nowe władze samorządowe Powiatu Legionowskiego i Gminy w NIeporęcie wesprą finansowo w/w organizatora przeprawy, a tym samym rowerzyści będą mogli ominąć niebezpieczną trasę wokoł Jeziora Zegrzyńskiego, wiodąca poboczem drogi od Zegrza Płd. do Nieporętu.

Przed sezonem żeglugowym zachęcam do zajrzenia na internetowe strony gmin Nieporet, Radzymin i Serock oraz wodniackich klubów i hoteli nad Jeziorem Zegrzyńskim. To kopalnia wiedzy o historii regionu, oferowanych atrakcjach turystycznych oraz planowanych imprezach. Nim nastanie lato zachęcam do odwiedzenia Serocka, malowniczo położonego u ujścia Bugu do Narwi. To jedno z najstarszych na Mazowszu miast,  leżących na turystycznych szlakach  - Książąt Mazowieckiech, Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz Mazowieckim Szlaku Literackim. Warto tu wpaść chociaż na chwilę, mimo iż pogoda nie zawsze zachęca do pieszych i rowerowych wędrówek, polecam spacerowe trasy zaczynające się od Rynku - wąwozem do traktu spacerowego brzegiem Narwi i dalej ścieżką przyrodniczą  do wsi Wierzbica, gdzie przy odrobinie szczęścia można trafić na otwartą "po sezonie" smażalnię lokalnych ryb. Latem Serock jest rajem dla turystów. Otwarte sa liczne wypożyczalnie sprzetu wodnego, z mola przy serockiej plaży regularnie pływaja statki i katamarany pasażerskie, którymi mozna przeprawić się przez Narew. Od czerwca uruchomione zostaną przeprawy rowerowe katamaranami ALBATROS, łączące Serock z Arciechowem i Cuplem. Na statkach dostępne będą bezpłatne przewodniki, mapy szlaków wodnych i rowerowych oraz ulotki z rozkładem rejsów katamaranów. Planując wycieczkę warto "ściągnąć" ze strony www.jeziorozegrzynskie.info wydawnictwa armatora katamaranów - Stowarzyszenia "Zalew Zegrzyński": mapy z opisami trzech tras rowerowych wokół Jeziora Zegrzyńskiego,mapy i przewodniki przyrodnicze 7 gmin położonych u ujścia Bugu do Narwi i nad Jeziorem Zegrzyńskim. Warto wiedzieć, iż statki ALBATROS pełnia w sezonie letnim rolę mobilnych punktów Informacji Turystycznej. Można tu będzie otrzymać kompetentną informację o lokalnych atrakcjach, bezpłatne mapy i przewodniki turystyczne zachęcajece do poznania przyrodniczych atrakcji Krainy Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego.

Na koniec drobna uwaga. Rosnace koszty eksploatacji statków oraz wzrost wynagrodzeń marynarzy zmusiły armatora do korekty cennika naszych usług. Wprowadzone zostały opłaty za przeprawe rowerową z Arciechowa do Serocka (dotychczas opłaty były dobrowolne w formie dotacji na cele statutowe organizacji) oraz nieznacznie wzrósł koszt biletów normalnych i rodzinnych za rejsy statkiem ALBATROS. 

Rejsy weekendowe z molow Serocku statkiem pasażerskim ALBATROS są dofinansowane przes Serockie Inwestycje Samorządowe, spółkę będącą własnościa Miasta i Gminy w Serocku. Bilety w cenie 50 zł. (normalne), 30 zł. (ulgowe), 100 zł. (rodzinne 2+1) są do nabycia na staku. Koszt przeprawy rowerowej z Serocka do Cupla i Arciechowa - 15 złotych. Dzieci do lat 4, posiadacze Karty Serocczanina lub Karty Radzyminiaka - bezpłatnie.

maj 2024

m/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Zapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień)
  • Koszt biletu ulgowego 30 zł., a normalnego 50 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku - tel. 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl

Statek ALBATROS zabiera na pokład do 35 osób.  Rejsy cateringowe ze względu na wygodę pasażerów oferujemy maksymalnie dla 25 osób (ALBATROS). Na statku znajduje się pokład słoneczny dla 26 osób oraz salonka (kabina pod pokładem) z miejscami dla 12 osób.

Koszt wynajęcia statku z załogą (brutto w tym 8%VAT):

  • pierwsze dwie godziny rejsu statkiem ALBATROS z molo w Serocku – 3000 zł.

  • każda następna rozpoczęta godzina – 1000 zł.

  • Koszty dodatkowe za podstawienie statku w innym porcie - "zakładka" CENNIKSkontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl