Strona główna

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Zalewu Zegrzyńskiego jest realizatorem nowatorskiego projektu uruchomienia już w tym sezonie Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej. W tym celu zbudowane zostały dwa katamarany pasażerskie "Złoty Lin", wyposażone w sprzęt multimedialny umożliwiajace prowadzenie wszechstronnych działań promujących atrakcje miast i gmin położonych wzdłuż Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego.  Są to małe statki pasażerskie mogace przewiźć po 12 pasażerów razem z rowerami. Tak więc w niedalekiej przyszłości realne stanie się uruchomienie turystycznych przepraw przez Bug np. z Kuligowa (gmina Dąbrówka) do Popowa (gmina Somianka), czy też z Serocka do Nowej Wsi i Arciechowa nad Bugiem.

W dniu 22 czerwca br ukazała się na terenie Mazowsza nowa mapa (insert do gazety Super Expres) szlaków wodnych Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego. Mapę można również dostać na terenie całego Mazowsza w certyfikowanych punktach Informacji Turystycznej. Wydawnictwo posiada starannie opracowaną przez firmę EURO PILOT kartograficznie mapę, wybrane ilustrowane atrakcje przyrodnicze i turystyczne oraz porady dla wędkarzy z rycinami ryb wystepujących w narwi i Bugu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.jeziorozegrzynskie.info gdzie znaleźć można wiele interesujacych informacji o atrakcjach turystycznych położonych w niewielkiej odległości od brzegów Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego.Witamy na stronie Żeglugi Mazowieckiej. Już od 9 lat pływamy statkiem ALBATROS  po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim. Podobnie jak w latach ubiegłych zachęcamy do wynajęcia statku na niezapomnianą imprezę rodzinną, rejs panieński lub kawalerski. Tradycyjnie zapraszamy ludzi sukcesu, czyli biznesmenów do skorzystania z naszej oferty zorganizowania na statku integracyjnego spotkania załogi lub kameralnego posiedzenia zarządu firmy. Podobnie jak w ubiegłym roku mamy specjalną ofertę na rejsy sentymentalne dla seniorów (min. 15 osób).

W wakacyjne weekendy czekamy na molo w Serocku (godz. 11, 12 i 13.00). Dzięki dofinansowaniu biletów na statek z budżetu Miasta I Gminy Serocku, ich ceny od lat są stałe i do do nabycia w dniu rejsu na statku (10 zł. ulgowe i 15 zł. normalne). W tym roku polecamy rejsy dla "dużych rodzin", posiadających odpowiednie karty, dla których koszt przejażczki statkiem wynosi 25 zł. - bez względu na ilość członków rodziny, nie mniej jednak niż "5" (np. rodzice i 3 dzieci.)

Statek może przewieźć 35 pasażerów, jednak rejsy z cateringiem polecamy imprezy dla 25 osób. Zachęcamy do rejsów z własnym programem kulinarnym (udostępniamy grill gazowy na statku - gratis). Koszt takiego rejsu - do 4 godzin - 1400 zł. +8%VAT, każda następna godzina - 300 zł. +8%VAT. Możemy równiez przygotować katering na statku (60 zł. od osoby) lub pomóc w wyborze  jednej z miejscowych tawern lub restauracji.

  

Na zdjęciu (od lewej) załoga ms. ALBATROS w sezonie 2016: Jan Graboś kapitan żeglugi śródlądowej, Sebastian Graboś - bosman, Wojciech Trębicki - bosman, Zbigniew Szumera - bosman-mechanik, dyrektor Żeglugi Mazowieckiej.Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego jest najstarszą organizacją pozarządową regionu Dolnego Bugu i Narwi oraz Jeziora Zegrzyńskiego. Zostało założone w 1998 roku z misją promocji atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych terenów położonych wzdłuż Narwi od Pułtuska do Modlina oraz dolnego biegu Bugu od Wyszkowa do Serocka. W ciagu  niemal 20 lat Stowarzyszenie wydało kilkadziesiat publikacji, wydawnictw i map turystycznych oraz było producentem 6 filmów dokumentalnych i licznych reportaży telewizyjnych.
W 2016 roku, dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego wydało mapę atrakcji przyrodniczych Turystycznej Krainy Jeziora Zegrzyńskiego. Więcej na stronie www.jeziorozegrzynskie.infom/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Statek zabiera na pokład do 35 osób. Rejsy cateringowe ze względu na wygodę pasażerów oferujemy maksymalnie dla 25 osób. Na statku znajduje się pokład słoneczny dla 26 osób oraz salonka (kabina pod pokładem) z miejscami do konsumpcji dla 12 osób. Statek jest wyposażony nagłośnienie oraz sprzęt umożliwiający kameralną projekcję filmów, odbiór programów TV i prezentacji multimedialnych. Na statku jest barek i WC.

I. Koszt czarteru - wynajęcia statku z załogą (netto + 8%VAT):

  • Pierwsze dwie godziny rejsu – 800 PLN*
  • Druga i każda nastepna rozpoczeta godzina – 300 PLN*
  • Koszty dodatkowe - podstawienie statku do innego niż Serock portu - w zakładce "cennik".
  • Koszt i rodzaj catering’u jest uzgadniany indywidualnie.

II. WYCIECZKI po Narwi z Serocka do Pułtuska (tylko na zamówienie):

  • Wynajęcie statku (rejs w obie strony – 7 godz.) – 2500 PLN*
  • Wynajęcie statku (rejs w jedną stronę – 3 godz.) – 1800 PLN*
  • Catering – grill z napojami bezalkoholowymi – 60 zł. od osoby

III. Rejsy spacerowe z molo w Serocku (ceny brutto z 8% VAT)

soboty, niedziele i święta – czas rejsu ok.45 min
Ceny biletów na rejsy sponsorowane przez Miasto Serock (01.06-31.08)
15 złotych (normalny), 10 złotych (ulgowy dla dzieci 4-15 lat i seniorów 70+)
25 złotych dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Ceny biletów na rejsy dodatkowe i na zamówienie z molo w Serocku (dla min. 15 osób).
25 złotych (bilet normalny), 15 złotych (ulgowy dla dzieci 4-15 lat i seniorów 70+),
50 złotych dla posiadaczy karty dużej Rodziny

Skontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl