Sezon żeglugowy 2023 już w maju

Marynarze "słodkich wód"  czyli rzek i jezior to niedoceniana grupa zawodowa, bez której trudno by marzyć o wycieczce statkiem po śródlądowych wodach. Żegluga Mazowiecka od 2010 roku prowadziła szkolenia marynarzy zarówno dla własnych potrzeb, jak i innych armatorów. Powodem był chroniczny brak kapitanów i bosmanów żeglugi śródlądowej, bez których niemożliwa by była pasażerska żegluga nie tylko na Jeziorze Zegrzyńskim lecz równiez na Wiśle. W ciagu 12 lat praktykę zwodową na pasażerskim statku ALBATROS odbyło ponad 20 marynarzy, z których 10 uzyskało patenty stermotorzystów, 8 zdobyło patenty mechaników, a 2 kapitanów żeglugi śródlądowej. Mamy szczególna satysfakcję, iz w 2022 roku trudne egzaminy na kapitanów zdało dwóch naszych kolegów (na zdjęciu), znanych Wam z wakacyjnych rejsów katamaranami i statkiem Albatros po Jeziorze Zegrzyńskim: Kubę Buragiewicza i  Andrzeja Kamińskiego, którzy zdali egzaminy na patent kapitana żeglugi śródlądowej. Aktualnie staż na naszych statkach odbywa sześciu marynarzy, z których czterech zdobyło kwalifikacje zawodowe: sternika (bosman Artur Ostyk-Syrewicza), bosmana (st. marynarze Sebastian Siedlecki i Daniel Kielak) oraz jedynej "marynarki" która zdobyła patent stermotorzystki - Małgorzaty Ostyk Syrewicz

Gratulujemy Kubie i Andrzejowi zdania trudnego egzaminu i uzyskania patentu kapitana, uprawniajacego do kierowania statkami po europejskich i polskich rzekach i jeziorach, a nowym bosmanom i stermotorzystom sukcesów w zdobywaniu kolejnych "szlifów" oraz satysfakcji z atrakcyjnej pracy marynarzy słodkich wód.

Zbigniew Szumera

Dyrektor Żeglugi Mazowieckiej

Prezes Stowarzyszenia "Zalew Zegrzyński"

styczeń 2023

m/s Albatros - galeria


Nasze usługi

Zapraszamy na rejsy po Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim zabytkowym statkiem pasażerskim m/s ALBATROS.

  • Oferujemy rejsy spacerowe z molo w Serocku w każdy weekend (czerwiec-sierpień) o g. 11.00, 12.00 i 13.00. 
  • Koszt biletu ulgowego 25 zł., a normalnego 30 zł. Rejsy są sponsorowane przez Serockie Inwestycje Samorządowe sp. z o.o.

Zamówienia przyjmuje i informacji udziela;

kapitan statku - tel. 798 795 266

dyrektor Zeglugi Mazowieckiej - tel. 601 22 13 13
e-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.plSkontaktuj się z nami

Kontakt:

Zamawianiem rejsów statkiem ALBATROS:

Telefon do kapitana  798 795 266  

Telefon do armatora 601 22 13 13

E-mail: dyrektor@zeglugamazowiecka.pl